Meist

Idee targalt ja enesekindlalt lendamise koolituse loomiseks tekkis meil 2015 aastal. Olles ise lennukikapten olin nii mõnigi kord kogenud olukordi, kus reisijatest keegi lennu ees suurt hirmu tundis või suisa lennust keeldus. Aegajalt loobusid inimsed põhjendamatult lennust vahetult ka enne lendu. Samuti andsid stjuardessid tagasisidet inimestest, kes väga kartsid ja seda juhtus üpris tihedasti. Pikkamisi tekkis meil küsimused, mis võiks olla need põhjused, mis peamiselt inimestes ebakindlust ja hirmu tekitasid. Nii saigi koos sõbra ja kollegi Toomas Uiboga pandud alus mõttele hakata selles suunas inimesi aitama. 2015 kutsusime kokku esimesed koolitused, kus oma kogemust ja teadmisi inimestega jagasime ning juhendasime, kuidas lennus erinevaid olukordi mõista ja kuidas teadmatusest või ebakindlusest üle saaks. Külastasime loengute käigus ka Estonian Airi reisilennukit ja Tallinna lennujuhtimiskeksust. 2015 aasta lõpus Estonian Air kahjuks pankrotistus ja järgnev lennunduskarjäär viis mind Eestist eemale ning meie koolitused jäid pausile. Kuna vahepeal jõudis meid tabada ka pandeemia ja lennundusmaailm läks üpris pikaks ajaks praktiliselt seisma, oli halvatud ka meie tegevus. Nüüd kus lennundus end kogub ja reisimisi on rohkem, on ka meie tegevuse kohta hakatud rohkem pärima.

Alates 2023 aasta märtsist ootame taas inimesi kuulama loengut “Lendame targalt ja enesekindlalt”. Oleme planeerinud oma loengud vastavalt huviliste ajalistele võimalustele. Koolituspäev kestab orienteeruvalt 6-7 tundi ja tavapäraselt oleme seda läbi viinud nädalavahetustel, et osalemine oleks võimalikult mugav. Üritame leida loenguruumid alati lennuvälja vahetusse lähedusse, et keskkond oleks võimalikult loomulik. Samuti peame läbirääkimisi lennufirmadega, et leida loengu kestel aeg mõne reisilennuki külastamiseks.

Meie meeskonda kuuluvad kogemustega lennundusspetsialistid, lennujuhid ja mitmete maapealsete teenistuste esindajad.

Meie põhimeeskond:

Elar Paidu
Kapten
10000+ lennutundi

Elar Paidu
Kapten (Embraer 170/190, CRJ 900/700)
Lennunduskogemus 30 aastat, 10000+ lennutundi

Triin Sulger
Vanempurser
Lennunduskogemus 15 aastat

Triin Sulger
Õhusõidukite koordinaator, endine vanemstjuardess
Lennunduskogemust: 20 aastat, 12500+ lennutundiEt mõista kuidas lennata targalt ja enesekindlalt, on meie koolitajad tulnud teile appi. Registreeruge koolitusele ja otsime teie küsimustele vastused.

Loe lähemalt, millal toimub järgmine koolitus: